تلفن تماس : 61 82 61 88 (9821+)

۲۶ بهمن, ۱۳۹۴

تقدیر معاون سازمان جهانی مالکیت معنوی از پیشرفت های ایران در حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان

“جان ساندیچ ” معاون مدیرکل سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) با تقدیر از پیشرفت ها و تلاش های ایران در حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان، جمهوری اسلامی ایران را یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه خلق و ثبت اختراع عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وی که در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی ملی معاهده همکاری ثبت اختراع سخن می گفت، با اشاره به اینکه ایران در زمینه های آموزشی و تکنولوژی پیشرفت زیادی داشته است افزود: اختراع برای اقتصاد دانش بنیان نقش ارز و اعتبار را دارد و ایران از این حیث از موقعیت خوبی برخوردار است.

معاون سازمان جهانی مالکیت معنوی اظهار داشت: نگاهی به آمارهای ایران در سال ۲۰۱۴ با ثبت ۱۴ هزار اختراع و ۸ هزار طرح صنعتی و ارائه مقاله های علمی فراوان از سوی محققان و اساتیدش در زمینه های مختلف مالکیت معنوی، نشان می دهد که این کشور اهمیت فوق العاده ای برای تحقیقات دانشگاهی قائل می باشد.

وی با تبریک پیوستن ایران به معاهده همکاری ثبت اختراع (pct) افزود: این معاهده مرکز و موتور تولید و انتقال تکنولوژی است و از این طریق مخترعین می توانند قراردادهای تحت لیسانس منعقد و صنایع بزرگ دنیا از نتیجه اختراع آنها استفاده کنند.

وی با تقدیر از تلاش های سازمان ثبت اسناد و املاک ایران در سال های اخیر و پیوستن به کنوانسیون ها و معاهده های بین المللی ثبت اختراع تاکید کرد: معاهده همکاری ثبت اختراع (pct) امکان آن را فراهم می کند که مخترعین و صاحبان فکر و اندیشه بتوانند در سطح بین المللی و در ۱۴۸ کشور از حق حمایت از اختراع خود بهره مند گردند.

“جان ساندیچ” همچنین ابراز امیدواری کرد که برگزاری این کارگاهها و همایش ها از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک ایران بتواند کمک شایانی به توسعه امر حمایت از مالکیت های معنوی و تجاری سازی اختراعات در این کشور بنماید.

گفتنی است کارگاه آموزشی ملی معاهده همکاری ثبت اختراع ششم و هفتم بهمن ماه با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان جهانی مالکیت معنوی و دانشگاه امیرکبیر تهران در محل این دانشگاه برگزار می گردد.

اخبار , , , ,
About مدیر سایت

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ده + چهارده =