ثبت شرکتها

تاسیس شرکت و تغییرات شرکت رایگان!

تاسیس یا ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت به صورت آنلاین و رایگان

چند سالی می شود که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پایگاهی اختصاصی برای درخواست تاسیس شرکت و یا ایجاد تغییر در شرکت ایجاد نموده است. این پایگاه که تمام عملیات را به صورت رایگان ارائه میدهد باعث شده افرادی که کمی با رایانه آشنایی دارند با صرف زمانی اندک بتوانند شرکت خود را تاسیس نموده و یا تغییراتی در آن لحاظ نمایند. حال در این مطلب به معرفی این پایگاه و چگونگی انجام امور ثبتی می پردازیم.

آدرس سایت تاسیس شرکت یا درخواست تغییرات

برای ثبت درخواست تاسیس شرکت یا درخواست تغییرات برای شرکت خود کافی ست به آدرس irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید. در این سایت با صفحه زیر مواجه خواهید شد.

تاسیس شرکت جدید رایگان

در این سایت طبق دستورالعمل ارائه شده تمام مراحل را گام به گام پیش ببرید. مانند ثبت اطلاعات اعضا شرکت، نام شرکت، نوع شرکت، آدرس و مشخصات شرکت و مواردی که خود سیستم به شما راهنمایی می کند. نمونه تمام فرم ها و صورتجلسات را نیز سیستم به شما ارائه می کند تا جاهای خالی را با اطلاعات مربوط به شرکت خود پر کنید. مثلا نام شرکت، مشخصات شناسنامه ای اعضا هیئت مدیره و … حتی شما می توانید در مورد صورتجلسات در گوگل جستجو کنید و بیشتر بدانید.تمام فرم ها در اینترنت موجود است و هرگز بابت تنظیم صورتجلسه به شرکت های سودجو هزینه پرداخت نکنید! آنها فقط مشخصات شما را در آن فرم ها پر می کنند و تمام. این صورتجلسات استاندارد بوده و خود اداره ثبت شرکت ها آنها را در اینترنت منتشر کرده است. فقط باید بدانید با توجه به نوع درخواست کدام را دانلود کنید.

مراجعه به اداره پست و ارسال مدارک فیزیکی

پس از ثبت درخواست در سامانه فوق، سیستم ابتدا یک کد رهگیری به شما می دهد برای مراجعات بعدی و اصلاحات و بعد به شما راهنمایی می کند تا چه مدارکی را از طریق اداره پست به آدرس اداره ثبت شرکت ها که واقع در تقاطع خیابان میرداماد و مدرس است ارسال نمائید. مانند کپی شناسنامه و کارت ملی اعضا، اصل صورتجلسه تنظیم شده و …

پس از ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها، می بایستدوباره وارد آدرس irsherkat.ssaa.ir و با کد رهگیری که به شما داده بود پرونده را بازخوانی کرده و در بخش آخر کد رهگیری که از اداره پست دریافت نموده اید را در بخش مربوطه وارد کنید و منتظر بمانید تا مدارک به دست کارشناسان اداره ثبت شرکت ها رسیده و ایشان مدارک شما را بررسی و ثبت سیستم کنند.

ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور

قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره کنیم که اگر نواقصی در پرونده ارسالی مشاهده شود شما را درجریان میگذارند و شما می بایست آن نواقص را بر طرف کنید و مجددا مدارک را ارسال کنید. در غیر این صورت برای شما پیامکی ارسال می شود و از شما درخواست می شود مجددا با کد رهگیری به سیستم وارد شده و با پرینت گرفتن رسید مربوطه به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کنید. در اداره ثبت شرکت ها مانند بانک نوبت میگیرید و کمی منتظر می مانید تا نوبت تان شود سپس به باجه مورد نظر مراجعه می کنید و  سپس هزینه های مربوطه را واریز می کنید که بسیار کمتر از آن چیزی س که شرکت های سودجو اعلام کرده اند! بدین ترتیب شرکت شما ثبت می گردد. و یک کد رهگیری به شما می دهند و شما می بایست به سایت روزنامه رسمی کشور وارد شده و با آن کد رهگیری هزینه چاپ آگهی تاسیس یا تغییرات را پرداخت کنید.

این خلاصه ای بود از کل ماجرا. که در آینده نزدیک گام به گام تمام موارد فوق را حضورتان شرح خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا